• Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon

A.J. FOYT

Owner: No. 14 & No. 4 Chevrolets

Full name: Anthony Joseph Foyt, Jr.

Birthdate: January 16, 1935

Hometown: Houston, Texas

Wife: Lucy

Children: Tony (A.J. III), Terry, Jerry, Larry

Nickname: Super Tex

Interests: Ranching, working on his bulldozers,

hunting, football

Website: ajfoytracing.com

Facebook: AJ Foyt Racing (fan page)

Twitter: @ajfoytracing

Instagram: AJFoytRacing

First 4-time winner of the Indianapolis 500:

1961, 1964, 1967, 1977

Only driver to win the Indy 500, the Daytona 500

(1972) and the 24 Hours of Le Mans (1967)

Holds record 67 Indy Car wins and 7 Indy Car

championships as a driver

Voted “Driver of the Century”

A.J. through the lens...

A.J. at 4 years old

A.J. at 4 years old

Tony Foyt and son A.J.

Tony Foyt and son A.J.

A.J. in his 1964 roadster at Indy

A.J. in his 1964 roadster at Indy

1964 Indy 500 winner with his roadst

1964 Indy 500 winner with his roadst

Dueling #1s at Salem Speedway

Dueling #1s at Salem Speedway

A.J. in the #1 Lotus/Ford in 1965

A.J. in the #1 Lotus/Ford in 1965

A.J. and Tony Foyt

A.J. and Tony Foyt

A.J. in his 1967 Coyote/Ford

A.J. in his 1967 Coyote/Ford

1967 Indy 500 Victory Circle

1967 Indy 500 Victory Circle

24 Hours of LeMans in 1967

24 Hours of LeMans in 1967

A.J. Foyt takes victory at LeMans

A.J. Foyt takes victory at LeMans

Dan Gurney & A.J. Foyt in 2014

Dan Gurney & A.J. Foyt in 2014

The face of determination.

The face of determination.

A.J. pulls into Victory Lane

A.J. pulls into Victory Lane

A.J. signals his fourth at Indy

A.J. signals his fourth at Indy

A.J. the day after his 1977 win

A.J. the day after his 1977 win

A.J. retires in 1993

A.J. retires in 1993

A.J. Foyt's Indy 500-winning cars

A.J. Foyt's Indy 500-winning cars

A.J. IV - A.J. - Larry Foyt

A.J. IV - A.J. - Larry Foyt

Foyt Family Wines!

Foyt Family Wines!

Mari Hulman George and A.J. Foyt

Mari Hulman George and A.J. Foyt

Foyt opens Foyt Wine Vault

Foyt opens Foyt Wine Vault

Jack Starne with A.J. Foyt

Jack Starne with A.J. Foyt

Tek Partinin Kuruluş Felsefesi Ve Amacı Nedir ?


Yeni bir soru eklemek için uygulama ayarlarına gidin ve 'Soruları Yönet' düğmesine tıklayın.




Tek Parti-Teknoloji ve Kalkınma Partisi' ne Kimler Üye Olabilir?


Evet! Bir görüntü eklemek için bu basit adımları takip edin:

  1. Uygulama Ayarlarını Girin
  2. "Soruları Yönet" düğmesine tıklayın
  3. Görüntü eklemek istediğiniz soruya tıklayın
  4. Cevabınızı düzenlerken, görüntü simgesine tıklayın ve sonra kütüphanenizden bir görüntü ekleyin.




Tek Parti'ye üyelik şartları nelerdir,Nasıl üye olunur?


Evet! Kullanıcılar YouTube veya Vimeo'dan kolaylıkla video ekleyebilir:

  1. Uygulama Ayarlarını Girin
  2. 'Soruları Yönet' düğmesine tıklayın
  3. Video eklemek istediğiniz sorunun üzerine tıklayın
  4. Cevabınızı düzenlerken, video simgesine tıklayın ve videonuzun YouTube veya Vimeo bağlantısını yapıştırın
  5. İşte bu kadar! Videonuzun küçük resmi cevap kutucuğunuzun metin kutusunda belirecektir.




Tek Parti'nin Hangi İllerde Temsilcilikleri Bulunmaktadır.?


SSS başlığı Uygulama Ayarlarının, Ayarlar sekmesinde düzenlenebilir. Ayarlar sekmesinde, başlık kutucuğundaki işareti silerek de başlığı kaldırabilirsiniz.




Tek Parti'üyeliğimden Nasıl çıkabilirim?





Tek Parti'de Gençlere yer verilmekte midir?





Kadınların Tek Parti teşkilatında Yeri nedir?





Tek Parti hangi Tarihte Kurulmuştur?





Tek Partinin Kurucu Üyeleri Kimlerdir?





Tek Parti'nin Genel Merkezi Nerededir?





Tek Parti'nin Kürt Sorununa yönelik siyasi çözümü Nedir?





Tek Parti'nin Parti Tüzüğüne Nereden Ulaşabilirim?






  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle

© 2020 by A.J. FOYT ENTERPRISES

Refund Policy  Privacy Policy  Terms of Use

A.J. in his 1967 Coyote/Ford

A.J. poses in his Coyote/Ford the day after winning his record-tying third Indy 500 in 1967.